První prodejna vznášedel v České republice

Přijďte a kupte si vznášedlo... Přivítá Vás první prodejna vznášedel v areálu AutoCars Radek Fára s.r.o. v Dublovicích.

Historicky první prodejna vznášedel v ČR se slavnostně otevřela 1.10.2011 za účasti majitele prodejny Radka Fáry a zástupců výrobce vznášedel MAD hovercraft a Kidcraft. Ve 12 hod bylo pokřtěno vznášedlo mistryní evropy v bodyfitness 2010 Petrou Mazačovou. Po té se přesunuli přítomní za doprovodu novinářů k blízkému rybníku. Na vodní ploše byla předvedena vznášedla Mad hovercraf. Přítomní ocenili skvělé jízdní vlastnosti, dynamiku, obratnost a neskutečný pocit, který zažijeme při řízení vznášedel. Startovalo se vždy ze břehu, protože vznášedlo skvěle zvládá přechody mezi pevninou a vodou. Při řízení vznášedla zkušeným pilotem je jízda velmi bezpečná, tak se povozili i děti.

V současné době jsou vznášedla novým fenoménem v evropě. Prudce rostoucí poptávka po vznášedlech odstartovala i prodej vznášedel v ČR. Je to nová výzva pro opravdové chlapy, kteří mají rádi velkou dávku adrenalinu. Přejeme prodejci spokojené zákazníky a majitelům vznášedel mnoho nezapomenutelných zážitků.

 

 

O této akci napsali:

Jako ve Slunečním městě. Kupte si vznášedlo

Vznášedlo

Vznášedlo je skutečně zvláštní dopravní prostředek. Tak zvláštní, až evokuje vzpomínky na Sluneční město v pohádkové knížce o Neználkovi, jehož obyvatelé se také vozili v nejroztodivnějších dopravních prostředcích.

Určitě existuje obratnější, ekologičtější a propracovanější vozidlo umožňující rychlý pohyb po souši. Stejně to platí i o dopravě po vodě či po sněhu.

Vznášedlo ovšem může jednoho až dva lidi dopravovat po všech těchto površích bez nutnosti měnit letní pneumatiky za zimní, přesedat z auta do lodi a podobně.

 

První prodejna těchto vznášedel, které se navíc vyrábějí v Česku, byla otevřena  v areálu firmy v Dublovicích u Sedlčan. Ta se dosud specializovala na prodej čtyřkolek.

Vznášedlo je nepotopitelné

"Máme vyvinutý vlastní laminátový skelet, který je nepotopitelný, protože má dvojité dno a ostatní komponenty dovážíme ze zahraničí, " vysvětluje výrobce Roman Knobloch z Liberce.

Vznášedlo označované Mad Hovercraft je dlouhé tři metry, široké necelé dva a jeho hmotnost je pod dvě stě kilogramů.

Osazeno je vzduchem chlazeným motorem Rotax o výkonu přibližně 35 koní. Ten umožňuje, že se stroj vznáší dvacet centimetrů nad vodní hladinou či nad zemí rychlostí až 80 kilometrů v hodině. Základní cena tohoto stroje je 269 000 Kč.

Při praktické ukázce byli novináři svědky toho, jak vznášedlo bez problémů přejíždělo z vodní hladiny na mírně se zvedající břeh rybníka a zase zpátky.

Povinné ručení se neplatí

 

Jak to funguje:

  • Pohybuje se na vzduchovém polštáři těsně nad povrchem
  • Vzduchový polštář je vytvářen proudem vzduchu
  • Vzduch vhánějí dmychadla do komory pod vznášedlo
  • Tu obepíná jakási ohebná sukně
  • Vznášedlo se může pohybovat nad každým typem povrchu

"Pro provoz vznášedla vlastně neexistuje žádná legislativa," vysvětluje Knobloch, který sám vlastní i špičkové italské vznášedlo. To využíval i při záchranných pracích při loňských povodních na Liberecku. Podle něho majiteli stačí jen domluvit se na příslušné plavební správě, že bude v místech, kde je povolen lodní provoz, vznášedlo používat. Pojištění se nemusí platit žádné.

Dosud si ale vznášedla dováželi do Česka převážně lidé, kteří vlastní rozsáhlé pozemky, například lomy. Tam pak mohou stroj používat jakkoli, aniž by komukoli vadili. Stroj to je totiž dosti hlučný. Také spotřeba není úplně nejmenší: Dvanáctilitrová nádrž benzínu smíchaného s olejem se projezdí zhruba za 30 - 40 minut.

Přestože jde v případě vznášedel především o zábavu, kromě zmíněných záchranářských prací ho lze využít i jinak:  "Občas si nás v parném létě pozvou majitelé či správci rybníků, abychom jim provzdušnili vodu," svěřil se svojí zkušeností další majitel vznášedla, který se slavnostního otevření prodejny také účastnil.

V nabídce brzy přibude i dětské vznášedlo. To bude mít motor o sile přibližně 15 koní a kvůli bezpečnosti malých pasažerů nebude moci překročit rychlost 10 kilometrů v hodině.


© 2005-2007 Webprovas.com | Vytvořeno pomocí Onas.cz Záchranářská vznášedla
Partneři Onas.cz : Semtix.cz